
Говоріння, що мерехтить у посудини. Метафора образу Я. Метафорічні карти
1 200 ₴
- В наявності
Увага карти українського виробництва, не оригінал. Карти трафарети потрібно вирізати самому!!!
До набору входять:
- 16 карт-трафаретів
- 48 карток-фонів,
— інструкція.
З цими матеріалами можна працювати як комплексно, так і окремо.
Про що ця колода Суд, наповнений або спустошення, — поширена метафора людини та її стан — 74, емоційні, інтелектуальні. "Я відчуваю себе наповненим", "це подія мене спустошила", "це остання крапля", "чаша переповнена", "у мені все кипить", - фрази, які ми часто почуємо та чутні під час опису емоційного стану людини. "Всередині ніби все горить", "емоцій стільки, що вихлюпуються", "зі мною все носяться, як із кришталевою вазою", — ці й багато інших фраз японських клієнтів спливають у пам'яті, коли я менталлю про метафору людини та її стани. Згадають також поетичні рядки: "Що є краса і чому її обожнюють люди Сосуд вона, у якому порожнина, або вогонь, що мерехтить у посудині..." (Н. Заболоцкий). Саме в судинах живуть казкові джини, а іноді й чарівники. Посуд у цих випадках виступає то в ролі притулку, то в ролі темниці, — але безщільні чарівні парфуми проживають саме в них. Ось так можна метафорично описати специфіку цієї колоди. Вона насамперед про людину та її стан. Колода дає змогу працювати з Я-концепцією, уявленням людини про себе та свої можливості; досліджувати різні характеристики особистості: кордони, відкритість-закрита, гнучкість-ригідність тощо. Ця колода не зовсім незвичайна. Строго кажучи, це не зовсім метафоричні карти. З одного боку, у ній є два складники (карти, що символізують форму, і картки, що символізують вміст), з яких можна скласти якийсь асоціативний образ. З іншого — вона влаштована так, що відкриває широкі можливості не тільки для традиційної психологічної роботи з метафоричними мапами, але й для арттерапевтичного вибудовування образів.
Як працювати з колодою З колодою можна працювати різними способами.
1. Основний тип роботи, заради якого набір і створювався, — поєднання фігури (трафарета) та фону (фотографії). Людині пропонується вибрати один із судин — той, який відповідає його представленню про себе. Потім із безлічі фонів він вибирає той, який може символізувати його внутрішній стан, — це буде "наповнювач" для посудини. Трафарет-суд може накладатися на одну карту-фон, — у цьому разі посудина буде з однорідним наповненням або на кілька карток — у такому разі "наповнювачі" посудини будуть якимось чином поєднуватися.
2. Оскільки трафарет зроблений із ламінованого картону, на ньому можна малювати спеціальними змиваними маркерами: змінювати контур посудини, домальовувати його, додаючи до нього ручки, підставки тощо.
3. Можна також працювати виключно з фотографіями-фонами як із традиційними метафоричними картами.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 1 200 ₴