ЕКО - збори 99 художніх мініатюр, зроблених у форматі звичайних гральних карт. Кожна карта пробуджує уяву і є стартовим майданчиком для занурення у світ фантазії. У грі з ЕКО не підраховують бали, в ній немає переможців і переможених, в ній не стають чемпіонами.
ЕКО - це італійське слово, що приблизно перекладається наступним чином, -«Поглянь на це, все саме так!». Карти дозволяють нам прояснити те, що ми бачимо, уявляємо і відчуваємо.
Картки не мають, закріпленого за кожною з них назви, і будь-яка інтерпретація «правильна». Кожен з нас бачить в одній і тій же картинці щось своє: пейзаж, географічну карту, джунглі, міську сценку, кімнату, печеру, сон, а може бути навіть самого себе. Кожен по-різному сприймає карти, і ці почуття можна висловити в словах, у віршах, у музиці, танці і навіть в живопису.
Карти ЕКО — це двері в світ абстрактного мистецтва, де почуття, що виникли під впливом кольору та композиції, виражаються спонтанно, поза зв'язку з якоюсь фігурою, сценою або історією, як у пісні без слів-сама мелодія є носієм сенсу.
Карти ЕКО дають можливість тренувати уяву, розважатися і грати. Незалежно від того, як ви збираєтеся використовувати карти, будь ласка, пам'ятайте ці рекомендації:
Не обов'язково бути буквальним в інтерпретації карти. Зображення на ній може розглядатися як символ або метафора.
Мистецтво є основою для творчості – надайте повну свободу своїм асоціаціям. Постарайтеся бути максимально щирими.
Уникайте складних сюжетів. Проста сюжетна лінія більш цікава, і за нею легше стежити.
Утримуйтеся від інтерпретації або реинтерпретации карти іншого гравця. Немає «неправильних» відповідей або історій.
Розповідайте історію в теперішньому часі і описуйте події «у русі» і динаміці.
Робота в групі йде краще, якщо гравці реагують на обрану карту спонтанно, використовую більше свою фантазію, ніж на логіку.
Уникайте тривалих монологів. Надавайте можливість всім учасникам включитися в гру.
Не соромтеся відсортовувати будь-які карти, які ви з будь-якої причини вважаєте невідповідними. Під час гри кожен може змінити обрану картку або пропустити хід без пояснення причин.
Для цієї гри не існує жодних твердих правил. Тим не менш, пропонуємо Вам кілька ідей, які ви зможете використовувати в грі в якості концептуальної основи. Вона створить необхідні умови для того, щоб процес розповідання історії міг вільно розвиватися за своїми власними правилами.
Виставка
Кожному гравцю роздається по 10 карт, з яких він вибирає 3-4 найбільш підходящі одна до іншої. Уявіть собі, що вони є картинами на тематичній виставці. Не показуючи карти іншим учасникам, гравець придумує назву для виставки і для кожної картини окремо.
Після цього гравець перемішує свої десять карт і викладає їх картинками вгору перед іншими учасниками. Їх завданням є знайти карти, відповідні темі виставки і назвах картин. Кожен учасник по черзі
бере участь у грі.
Варіант гри: кожен з гравців виділяє 3 з 10 карт для спільної виставки. Учасники разом обговорюють в якому порядку розташувати карти в галереї, щоб вони найкращим чином сприймалися глядачем. Вони придумують назви окремих картин і виставці в цілому. Подальша дискусія може бути присвячена будівлі, в якому можна було б провести виставку і варіантів запрошень.
Краєвид
Гравці по черзі беруть карту з колоди, не показуючи її іншим учасникам. Якщо хтось хоче поміняти карту, він може взяти іншу. Кожен
учасник описує свою картку як пейзаж або якесь місце. Як виглядає це місце Як людина відчуває себе там Що там можна робити Після того, як коло завершився, карти, про яких розповідали гравці, перемішуються (можна додати ще кілька карт) і відкриваються. Учасники разом намагаються визначити, яка карта відповідає тому або іншому опису. Здогадки порівнюються і обговорюються.
Торговець картинами
Кожному гравцю роздається по 7 карт. Можна відмовитися від будь-якої з цих карт, відкривши її і поклавши поруч з колодою. Натомість береться нова карта з колоди.
У наступного гравця теж є вибір, натомість своєї карти він може взяти карту з колоди або одну з тих карт, від яких відмовилися попередні гравці. Гра триває доти, доки кожен із учасників не залишається задоволений своїми 7 картами. Гравці демонструють свої карти і пояснюють їх іншим учасникам.
Кожен гравець витягує з колоди карту і описує її як свій актуальний стан або самого себе. Карта є чарівним дзеркалом, що відображає наші думки, почуття і бажання. Гра дозволяє учасникам групи ближче познайомитися один з одним.
Сновидіння.
Історія розповідається гравцями як сон або фантазія, в яку залучені всі гравці. Перший гравець витягує навмання карту з колоди, розглядає її і починає розповідь: «У сні я опинився в такому місці, яке...» Він закінчує свою розповідь таким чином, щоб наступний гравець міг продовжити його, використовуючи свою карту. Кожен новий уривок розширює сон; продовження може бути логічним або ірраціональним — так, уві сні рослини можуть говорити, а тварини можуть бути наділені містичними властивостями.
Розширення зображення
Для этой игры понадобятся листы бумаги, карандаши, фломастеры, краски и кисти. Этот вариант игры доставит удовольствие взрослым, а также может использоваться в школе для работы с детьми всех возрастов. Каждый игрок вытягивает «вслепую» карту из колоды и кладет ее на «правильное» место на большом листке бумаги. Используя цветные карандаши или фломастеры, участники раскрашивают свои картинку, представляя, что это часть какой-то большой мозаики. Когда вся картина нарисована, можно убрать карту и зарисовать оставшееся от нее место. В небольших группах карты всех игроков могут располагаться на одном листке бумаги и дорисовываться совместно. Расскажите о своей карте и о получившейся картине.
Композиция.
Вытяните из колоды десять карт и разложите их перед собой. Какая из них больше всего вам нравится или не нравится в данный момент Какие чувства возникают при взгляде на нее Какие воспоминания она пробуждает Напишите несколько слов о возникающих у вас ассоциациях.
Вариант: напишите стихотворение или короткий рассказ.
Генеалогическое древо.
Виберіть карти представляють ваших родичів: батьків, братів, сестер, дітей, вас самих. Поясніть, чому Ви обрали саме ці карти. Побудуйте з карт генеалогічне древо і намалюйте або опишіть зв'язки, що існують між ними.
- Ціна: 580 ₴