
"PERSONA". Метафоричні асоціативні картки
580 ₴
- В наявності
Карти «Персона» складаються з двох колод:
77 барвистих портретів, зображують найрізноманітніші типужі та особи людей будь-якого віку, різних країн і народів: північних і південних, східних і західних.
33 мапи-запотівання, які схематично зображають можливі зв'язки та відносини між людьми.
Карти-портрети можуть використовуватися окремо та в комбінації з картами-замодіями. Ці портрети намалювали канадський художник Елі Раман, використовуючи для цього найрізноманітніші художні стилі. Він зобразив людей, які можуть населяти будь-який куточок нашого світу або нашої уяви.
Розглядаючи ці портрети, ми починаємо цікавитися:
* Який життям живуть ці люди
* Що вони відчувають
* Про що думає
* Як їх звуть
* Що інші думають про них
* Як вони представляють самі себе
Водночас карти можуть демонструвати не тільки різні типи людей, а й різні аспекти нашої власної особистості.
Якщо ми виберемо 2 карти-портрета, то ми можемо почати уявляти їхні відносини, симпатії й антипатії. Карти- взаємодії, інтерпретацію яких гравець виробляє самостійно, допомагають спрямувати його фантазію в певне річищі та полегшити вигадкування історій.
Світ навколо нас ніби стає меншим, час прискорює свій біг, а наше життя стає дедалі складнішим і заплутанішим. Відчути себе «своїм», «у своїй тарілці» у цьому метушеньковому світі, зберігати свою цілісність і розвиватися далі, навіть перебуваючи під таким пресингом, часом здається дуже непростим завданням. Більше, ніж будь-коли, життя вимагає від нас доброзичливості та толерантності щодо людей іншої раси чи культури.
«Персона» пропонує нам через гру поглянути на життя очима інших людей, у такий спосіб навчаючи нас навичок толерантності до чужих поглядів і поглядів. Використовуючи нашу уяву, ми можемо тренуватися в розумінні почуттів, бажань і поведінки самих себе та оточення, а також розумінні глибинного сенсу нашого людського існування.
«Персону» в перекладі з латині означає:
* маска, яка використовується актором,
* характер або персонаж, якого грає актор, — той, хто грає у представленні,
* обличчя, що має будь-які права, і в пізнішому варіанті, людина взагалі.
Карти «Персона» запрошують нас попрактикуватися в читання облич і характерів, розумінні зв'язків між людьми та перебування збігів між собою та іншими. У індіанців Північної Америки є фразу, щоб дізнатися про інших, ми маємо пробігти багато миль у їхньому взутті.
Граючи із самим собою, можна використовувати карти «Персона» як точку для малювання або складання оповідань. У сім'ї, з друзями або знайомими можна гратися просто для забави. Ці картки також можна використовувати для навчання комунікативних навичок в педагогічній діяльності та в інших професіях, пов'язаних із спілкуванням з людьми. Кількість різних варіантів гри та способів її практичного використання у всіх перерахованих вище сферах безмежно.
Незалежно від того, як ви збираєтеся використовувати карти, будь ласка, враховуйте ці рекомендації:
Не обов'язково бути буквальною в інтерпретації карти. Зображення на ній може розглядатися як символ або метафора. Наприклад, вираз зображеного на мапі обличчя, можливо, метафорично говорить нам про певні почуття або відносини, і сама ця карта ніяк не пов'язана з якоюсь конкретною людиною.
Мистецтво є основою для творчості — надайте повну свободу своїм асоціаціям.
Уникайте складних сюжетів. Проста сюжетна лінія більш кумедна, і за нею легше стежити.
Утримуйтеся від інтерпретації або реінтерпретації карти іншого гравця. Немає «неправильних» відповідей або історій.
Розповідайте історію в даний час і описуйте події «в русі» та динаміку. Робота в групі йде краще, якщо гравці реагують на обрану карту спонтанно, використовуючи більше своєї фантазії, ніж логіку. Уникайте тривалих монологів. Запропонуйте можливість усім учасникам долучитися до гри.
Не соромтеся відсортувати будь-які карти, які ви з будь-якої причини вважаєте непідхідними. Під час гри кожен може поміняти обрану карту, без пояснення причин.
«Персона» — це асоціативна гра, а не змагання. Для цієї гри немає жодних твердих правил. Ми, проте, пропонуємо Вам кілька ідей, які ви зможете використовувати в грі як концептуальну основу. Вона створить необхідні умови для того, щоб процес оповідання історії міг вільно розвиватися за своїми власними правилами.
Карти можуть бути обрані в сліпу або роздані гравцям. Гра може початися з гравця, який роздав карти або з того, хто готовий почати першим. Гравці можуть грати за годинниковою стрілкою або в будь-якій іншій послідовності. Загалом, карти розкриває той гравець, чий зараз хід. Для цього є дві причини: по-перше, так гравці зможуть уважно слухати оповідача, без обдумування в цей момент своїх власних історій; по-друге, так гравці зможуть зберегти свою спонтанність до того моменту, коли настане їх черга розповідати.
Карти-запотівання можуть бути використані, наприклад, для того, щоб зобразити генеологічне дерево, у якому кожна точка представляє окремого члена сім'ї.
- Ціна: 580 ₴